PradžiaLSDMS Elektrėnų skyriaus moterų klubas paminėjo kovo 8-ąją

Naujienos

LSDMS Elektrėnų skyriaus moterų klubas paminėjo kovo 8-ąją

DSC 0839 1

Kovo 4-osios rytą atsikelti buvo kur kas lengviau, nei įprastai,  nes džiugino ne tik puikus oras už lango, bet ir dienos planai. Šią dieną LSDMS Elektrėnų skyriaus moterų klubo narės  susiruošė po Lietuvą pasidairyti.

                      Susitikusios sutartoje vietoje Elektrėnuose, visos puikiai nusiteikusios patraukė Pakruojo dvaro link. Pakruojo dvaras – didžiausias Lietuvoje, gyvenantis jam įprastą senovinį XIX a. pab. gyvenimą ir kiekvieną dieną priimantis svečius. Sutiko gidė - Baronaitė, kuri tikrai atspindėjo tų laikų dvasią ir leido pasijausti tikromis damomis. Labai įdomu buvo sužinoti ir dvaro istoriją.  Nuo 1780 iki 1940 m. dvarą valdė baronai fon Ropai. Tai buvo daugelio aplinkinių dvarų – Akmenėlių, Naujadvario, Šukionių, Juknaičių, Liberiškio, Maldžiūnų, Pajiešmenės, Žydmiškio ir Kalevų - centras. Klestėjimo metu (XVIII a.–XIX a.) dvarui priklausė apie 30 tūkst. ha žemės ir miškų. Nuostabūs pastatai ir parkas sukėlė visų susižavėjimą. Pakruojo dvaras – vėlyvojo klasicizmo architektūros pavyzdys (vienintelis Pakruojo krašte), didžiausias išlikęs 26 dvaro pastatų kompleksas (ansamblis) Lietuvoje. Seniausi dvaro pastatai – užeiga, spirito ir alaus daryklos. Dauguma dvaro pastatų ansamblio objektų yra XVIII a. pabaigos – XIX a. pradžios. Savo ekskursiją po dvarą užbaigėme nuostabiais pietumis „Traktieriuje“.

                      Lamingos, protingos, gražios damos iš Pakruojo dvaro tęsė savo kelionę. Autobusiukas patraukė pajūrio link ir su dainom atvykome į Kretingą, kur aplankėme Kretingos dvarą. Kretingos dvaras yra Kretingos miesto šiaurinėje dalyje. Ilgą laiką jį valdė grafai Tiškevičiai. Dabar čia yra Kretingos muziejus, Kretingos žiemos sodas (buvusi oranžerija), didelis parkas. Pasigrožėjusios žiemos sodo augalais, apžiūrėjusios muziejaus ekspozicijas patraukėme namo.

                      Kupina įspūdžių diena baigėsi, tačiau geros emocijos ir noras vėl būti kartu liko. Šia kelione LSDMS Elektrėnų skyriaus moterų klubo narės iš anksto paminėjo kovo 8-ąją. Linkime visoms moterims gražios šventės ir gerų įspūdžių Moters dieną. Daugiau nuotraukų rasite galerijoje

 

LSDMS Elektrėnų skyriaus

moterų klubo informacija

 

 Skyriaus pirmininkas

Vysniauskas

Arvydas Vyšniauskas

...............................................................

Dabar yra:

 13:57:16 
 2018  vasario  19d.  Pirmadienis 

"Mes statome per daug sienų, bet per mažai tiltų". Izaokas Niutonas

...............................................................

Mūsų progresas vertinamas ne pagal tų, kurie turi daug, pertekliaus didėjimą, o pagal tai, ar mes sugebame pakankamai aprūpinti tuos, kurie turi per mažai. Teodoras Ruzveltas

Elektrėnų sk. facebook'e

lsdpfacebook